Ερυθρός Αστέρας-Χίμκι 92-81: Τέλος στο αρνητικό σερί (hls)

Ερυθρός Αστέρας-Χίμκι 92-81: Τέλος στο αρνητικό σερί (hls)tbairaktΠαρ, 03/12/2021 - 00:41

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε με 92-81 την Χίμκι στην «Αλεξάντερ Νίκολιτς Αρίνα» για την 29η αγωνιστική της Euroleague κι έβαλε τέλος στο αρνητικό του σερί.

Η Σερβική ομάδα νίκησε και πάλι μετά από οκτώ συνεχόμενες ήττες, ενώ η Χίμκι συνέχισε να βρίσκεται στην τελευταία θέση του πίνακα.

Η ρωσική ομάδα που πήγε χωρίς τον Σβεντ στο Βελιγράδι είχε τον έλεγχο για

τρία δεκάλεπτα, στηριζόμενοι στο δίδυμο Μακόλουμ και Μίκι. Οι δυο τους τράβηξαν το σκοράρισμα και ήταν και οι μοναδικοί με διψήφιο αριθμό πόντων.

Ο Ερυθρός Αστέρας ξεκίνησε άσχημα και πολύ άστοχος αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε την απόδοση του και στις δύο άκρες του γηπέδου. Ήταν πίσω 8-15 στο πρώτο δεκάλεπτο, 34-38 στο ημίχρονο, αλλά 62-60 στο 3ο δεκάλεπτο.

Στο τέταρτο βρήκε τις λύσεις έξω από το τόξο με τον Τζόρνατν Λόϊντ και έφτασε εύκολα στη νίκη.

Κορυφαίοι για τους γηπεδούχου οι, Λόϊντ 22π.(5/8τρ.), Γουόλντεν 15π., 5ασίστ, Νταβίντοβατς 16π. (4/4τρ.), Ντόμπριτς 12π.
Ομαδικά: 9/28δ., 16/23τρ., 26/35β., 19 ασίστ για 11 λάθη

Για την Χίμκι Μακόλουμ 29π. (6/9δ., 3/8τρ., 8/10β.), 7ρ., 6 ασίστ, 1κλ., 33 pir, Μίκι 27π. (13/20δ.), 7ρ., 1 ασίστ, 2μπλκ., 24 pir
Ουδείς άλλος με διψήφιο αριθμό πόντων.
Ομαδικά: 25/38δ., 5/22τρ., 16/20β., 16 ασίστ για 14 λάθη

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague - ΜΠΑΣΚΕΤ Crvena Zvezda - Μπάσκετ Off Off tbairakt Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Crvena Zvezda ΔΙΕΘΝΕΙΣ Ερυθρός Αστέρας - Χίμκι: 92-81 (hls) Submitted by osinteli on Παρ, 03/12/2021 - 00:17 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/VTR_CRVENA_ZVEZDA_KHIMKI_11321… ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague Highlights - ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague - ΜΠΑΣΚΕΤ Off Off Off ΔΙΕΘΝΕΙΣ Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Ερυθρός Αστέρας - Χίμκι για την 29η αγωνιστική της Euroleague. ΜΠΑΣΚΕΤ Crvena Zvezda Crvena Zvezda - Μπάσκετ Khimki - Μπάσκετ On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε με 92-81 την Χίμκι στην «Αλεξάντερ Νίκολιτς Αρίνα» για την 29η αγωνιστική της Euroleague κι έβαλε τέλος στο αρνητικό του σερί. Article publish on Παρ, 03/12/2021 - 00:41 Article hide updated date On Article is longform Off