Επέστρεψε ο Γιάννης, επέστρεψαν στις νίκες (photo)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκαν κανονικά κόντρα στους Σικάγο Μπουλς και οι Μιλγουόκι Μπακς έφτασαν στη νίκη 112-99, εκτός έδρας. Ο Έλληνας παίκτης σημείωσε double double με 29 πόντους και 17 ριμπάουντ, σε 34,50 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο διεθνής παίκτης είχε οκτώ ασίστ και τρία κοψίματα. Ο Έρικ Μπλέντσο είχε 19 πόντους για τους νικητές, ενώ στους 17 σταμάτησε ο Μάλκολμ Μπρόγκντον. Στους 16 πόντους ο Κρις Μίντλετον.

Από την άλλη πλευρά, ο Ζακ Λαβίνείχε
27 πόντους για τους γηπεδούχους σε 35,59 λεπτά συμμετοχής. Ο Λάυρι Μάρκανεν σημείωσε double double με 20 πόντους και 17 ριμπάουντ, ενώ στους 18 πόντους σταμάτησε ο Ότο Πόρτερ. Στους 17 πόντους ο Ρόμπιν Λόπες. Αυτή ήταν η 42η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε σύνολο 56 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο (42-14). Από την άλλη πλευρά, οι “ταύροι” γνώρισαν την 44η εφετινή τους ήττα, σε σύνολο 57 αναμετρήσεων (13-44).

Οι πόντοι:

Μπουλς: Πορτερ 18, Μάρκανεν 20, Λόπες 17, Λαβίν 27, Νταν 2, Σέλντεν 4, Λαβούβου Καμπαρό 9, Αρκιντιατσόνο 2

Μπακς: Μίντλετον 16, Αντετοκουνμπο 29, Λόπες 7, Μπρόγκντον 17, Μπλέντσο 19, Μπράουν 4, Χιλ 2, Ιλιασόβα 12, Σνελ 4, Κόναγκτον 2