Εντυπωσιακή η Δόξα, 4-0 τον Εργοτέλη

Καταιγιστική ήταν η Δόξα Δράμας, η οποία προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο του Εργοτέλη και τελικά έφθασε στο θριαμβευτικό 4-0 επί της ομάδας της Κρήτης.

Ο Ριζογιάννης άνοιξε το σκορ στο 2' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ ο Γκότοβος με κεφαλιά πέτυχε το 2-0 στο 12'. Το ημίχρονο έκλεισε με 3-0 με σουτ του Λίτσκα στο 41'. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μαχαίρας επίσης με σουτ στο 84'.

Σημαντική νίκη πέτυχαν τα Τρίκαλα στην έδρα του Παναιγιάλειου χάρις σε κεφαλιά του Βέρτζου στο 19'. Ο Αιγινιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Πόντου (το γκολ στο 25' ο Κυβελίδης), αλλά με τέρματα του Γκατζολάρι στο 30' και του Σοφιάνη στο 76' ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και πήρε τους τρεις βαθμούς.