Δυσκολεύτηκε η Σλόβαν με την Νταντάλκ (video)

Με ένα γκολ στο 86ο λεπτό που πέτυχε ο Ούγγρος Νταβίντ Χόλμαν, η Σλόβαν Μπρατισλάβας νίκησε 1-0 την Νταντάλκ και έτσι οι δύο ομάδες άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς για την πρόκριση στα πλέϊ-οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Εκεί, θυμίζουμε, ο νικητής του ζευγαριού θα συναντήσει την ομάδα που θα μείνει εκτός συνέχειας των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άγιαξ!
Η ομάδα της Σλοβακίας ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο μέρος
του παιχνιδιού, ειδικά μετά το πρώτο 20λεπτο.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απειλήσουν με τις αντεπιθέσεις και λίγο έλλειψε να τα καταφέρουν με την χαμένη ευκαιρία τον Ντάφι στο 30ο λεπτό!

Σταδιακά η πίεση αυξήθηκε με τον Ιρλανδό γκολκίπερ Ρότζερς να κρατάει το μηδέν, ως το 86’..
Σε εκείνο το χρονικό σημείο, ο Σέρβος Ντράζιτς με μια προσπάθεια από τα αριστερά σημάδεψε με δυνατό σουτ το αριστερό δοκάρι της Νταντάλκ και στην επαναφορά της μπάλας ο Χόλμαν πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Πάντως στο 91’ οι Ιρλανδοί άγγιξαν την ισοφάριση, όμως ο Μούοντενεϊ δεν μπόρεσε να βρει στόχο από πολύ καλή θέση.

Η Σλόβαν συνέχισε το εντυπωσιακό σερί όπου μέσα σε 18 μέρες έχει τρεις νίκες στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ κι άλλες τρεις στο εγχώριο πρωτάθλημα!