Δώρο από την Μάιντς η πρόκριση (video)

Η περσινή φιναλίστ της διοργάνωσης ήταν καλύτερη σε όλο τον αγώνα, νίκησε άνετα με 3-0 και πέρασε στα ημιτελικά του κυπέλλου Γερμανίας. Όλα τα γκολ προήλθαν από απίστευτα αμυντικά λάθη της Μάιντς!

Στο 17ο λεπτό ο Μπελ γύρισε την μπάλα στον τερματοφύλακα Άντλερ ο οποίος έκανε κακό κοντρόλ, έχασε την μπάλα από τον Βολφ ο οποίος την έδωσε στον Ρέμπιτς για το 1-0!

Στο 53ο λεπτό ο Αλέρ έκανε ένα αδύναμο γέμισμα στην περιοχή, ο Χακ αποφάσισε ότι πρέπει να αλλάξει
πορεία στην μπάλα, το έκανε και αυτή κατέληξε στα δίχτυα του Άντλερ που είχε αντίθετη κίνηση... 2-0!

Στο 62ο λεπτό και πάλι ο Χακ, έκανε κακό κοντρόλ ακριβώς έξω από την περιοχή, ο Μασκάρελ τον πρόλαβε, πήρε την μπάλα και νίκησε στο τετ-α-τετ τον Άντλερ για το 3-0!

Οι φιλοξενούμενοι τέλειωσαν το ματς με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Λάτσα στο 82ο λεπτό

Από εκεί και πέρα ο Νίκο Κόβατς σεβόμενος τον αντίπαλο ζήτησε από τους παίκτες της Άιντραχτ Φρανκφούρτης να ρίξουν ταχύτητα και το έκαναν. Οι αετοί προκρίθηκαν και συνεχίζουν την προσπάθεια να φτάσουν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στον τελικό της διοργάνωσης.