«Διπλό» στην έδρα της Χόνβεντ η Βίντι

Nίκη με 3-0 στην έδρα της 2ης στη βαθμολογία Χόνβεντ πέτυχε η Βίντι για την 5η αγωνιστική του ουγγρικού πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στα play off του Champions League πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση δείχνοντας πως βρίσκεται σε καλή κατάσταση ενόψει του πρώτου αγώνα
με τους «κιτρινόμαυρους», προγραμματισμένος για την Τετάρτη (22/8, 22:00) στη Βουδαπέστη.

Η Βίντι έφτασε κοντά στο γκολ στο 9ο λεπτό, όταν ο Σάμπολτς Χούστι εκτέλεσε πέναλτι, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Αυτός που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Ίστβαν Κόβατς, στο 26ο λεπτό. Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 39', ο Χούστι βρήκε δίχτυα αυτή τη φορά, κάνοντας το 2-0 με δυνατό σουτ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Άνελ Χάτζιτς στο 51'.

Η σύνθεση της Βίντι: Κοβάτσικ, Νεγκό, Γιούχας, Βινίσιους, Στοπίρα, Χάτζιτς, Νικόλοφ, Πάτκαϊ, Χούστι (54' Φιόλα), Κόβατς (69' Μπέρετς), Λάζοβιτς (78' Σος)