Δεύτερη νίκη για τα “ελάφια” με double double από τον Γιάννη

Οι Μιλγουόκι Μπακς πανηγύρισαν τη δεύτερη εφετινή τους νίκη στην κανονική περίοδο του ΝΒΑ, καθώς επιβλήθηκαν με 129-112 των Κλίβελαντ Καβαλίερς εντός έδρας. Ο Γιάννης Ανατετοκούνμπο σημείωσε double double στη συγκεκριμένη αναμέτρηση με 14 πόντους και δέκα ριμπάουντ, σε 29,12 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο διεθνής παίκτης είχε επτά ασίστ και δυο κοψίματα. Κορυφαίος για τα “ελάφια” ήταν ο Κρις Μίντλετον
με 21 πόντους, ενώ στους 17 σταμάτησε ο Πατ Κόναγκτον. Ο Μπρουκ Λόπες είχε 16 πόντους, ενώ από 14 είχαν οι Ουέσλεϊ Μάθιους και Έρικ Μπλέντσο. Δεν αγωνίστηκε για τους γηπεδούχους, ο Θανάσης Αντετοκούνμπο.

Από την άλλη πλευρά, ο Κόλιν Σέξτον σημείωσε 18 πόντους, ενώ σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Κέβιν Λαβ και Τρίσταν Τόμπσον, οι οποίοι σημείωσαν double double. Ο πρώτος είχε 15 πόντους και 16 ριμπάουντ, ενώ ο δεύτερος είχε 17 πόντους και 13 ριμπάουντ. Στους 17 πόντους και ο Τζόρνταν Κλάρκσον. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη των “ελαφιών” σε τρία ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι “Καβς” γνώρισαν τη δεύτερη ήττα τους, επίσης σε τρία ματς.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 21, Αντετοκούνμπο 14, Μπ. Λόπες 16, Μάθιους 14, Μπλέντσο 14, Χιλ 19, Ιλιασόβα 3, Κόναγκτον 17, Ρ. Λόπες 2, Κορβερ 9

Καβαλίερς: Όσμαν 10, Λαβ 15, Τόμπσον 17, Σέξτον 18, Γκάρλαντ 9, Ντελαβεντόβα 5, Νανς 15, Κλάρκσον 17, Πόρτερ 4, Κουκ 2