Χιχόν – Αλμπαθέτε 2-1: Αγχώθηκε, αλλά πήρε το “τρίποντο” (highlights)

Η Σπόρτινγκ Χιχόν επικράτησε εντός έδρας της Αλμπαθέτε με 2-1 σε παιχνίδι για την 29η αγωνιστική της La Liga 2 και επέστρεψε στις θέσεις των πλέι οφ ανόδου.

Αν και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό με τον αρχηγό τους Κοτέ, η Αλμπαθέτε… άγχωσε την ομάδα από τις Αστούριες και στο 34ο λεπτό βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Μεντίνα.

Στο 41′ η Αλμπαθέτε έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Μεντίνα, ενώ η Σπόρτινγκ Χιχόν πέτυχε το δεύτερο γκολ της στο παιχνίδι με κεφαλιά του Οτέρο στο 62ο λεπτό και πήρε τη νίκη.

Η Χιχόν βρίσκεται στην τέταρτη θέση της La Liga 2 με 46 βαθμούς, ενώ η Αλμπαθέτε αισθάνεται τον… κίνδυνο, καθώς είναι 17η στην κατάταξη με 31 βαθμούς, έναν μακριά από την “επικίνδυνη ζώνη”.

Χιχόν – Αλμπαθέτε 2-1, Αγχώθηκε, “τρίποντο”,chichon – albathete 2-1, agchothike, “triponto”