Χετάφε – Μαγιόρκα 1-2: Αντίο από Μάτα, Μαξίμοβιτς και Αγκίρε και χαμόγελα στους νησιώτες! (highlights)

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Μαγιόρκα έκανε την ανατροπή και κέρδισε εκτός έδρας με 2-1 την Χετάφε στο φινάλε της εφετινής σεζόν της La Liga.

Στο τελευταίο παιχνίδι των Μάτα και Μαξίμοβιτς (νέο μεταγραφικό απόκτημα του Παναθηναϊκού) με τη φανέλα της Χετάφε, αλλά και του Χαβιέ Αγκίρε στον πάγκο της Μαγιόρκα, οι Μαδριλένοι άνοιξαν το σκορ με τον Γκαστόν Άλβαρεζ στο 48ο λεπτό.

Στο 74′ ο τερματοφύλακας της Χετάφε, Νταβίντ Σορία, τραυματίστηκε σοβαρά στο κεφάλι μετά από σύγκρουση με τον Κάιλ Λάριν και μπήκε ασθενοφόρο στο γήπεδο για να τον μεταφέρει σε νοσοκομείο.

Η δεκάλεπτη διακοπή επηρέασε τους γηπεδούχους με αποτέλεσμα στο 90ο λεπτό ο Μουρίτσι να ισοφαρίσει σε 1-1 και στο 93′ ο Μαφέο να κάνει την ανατροπή, ολοκληρώνοντας την ανατροπή για τη Μαγιόρκα στο “Κολισέουμ”.