Μπρέντφορντ-Λέστερ 1-3: Πρόκριση με ανατροπή

Μπρέντφορντ-Λέστερ 1-3: Πρόκριση με ανατροπήosinteliΚυρ, 01/24/2021 - 18:41

Το εισιτήριο για τον 5ο γύρο του FA Cup εξασφάλισε η Λέστερ, καθώς πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπρέντφορντ, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό, καθώς μόλις στο 6ο λεπτό βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με σκόρερ τον Μπεχ Σόρενσεν και διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Η αντίδραση της Λέστερ ήρθε με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Στο 46' ο Ουντέρ ισοφάρισε σε

1-1 και πέντε λεπτά αργότερα ο Τίλεμανς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Στο 71' ο Μάντισον "κλείδωσε" τη νίκη-πρόκριση της Λέστερ, καθώς διαμόρφωσε το τελικό 1-3. Στο επόμενο γύρο της διοργάνωσης η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς θα υποδεχτεί τη Μπράιτον.

ΑΓΓΛΙΑ - FA Cup - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Brentford - Ποδόσφαιρο Leicester - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Brentford ΑΓΓΛΙΑ Το εισιτήριο για τον 5ο γύρο του FA Cup εξασφάλισε η Λέστερ, καθώς πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπρέντφορντ, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Article publish on Κυρ, 01/24/2021 - 18:41 Article hide updated date On Article is longform Off