Μπράιτον-Σέφιλντ 1-1: “Λύγισε” όταν άλλαξαν οι ισορροπίες (highlights)

Ο Άνσου Φάτι έπαιξε για πρώτη φορά στη διάρκεια της σεζόν στη βασική ενδεκάδα της Μπράιτον σε αγώνα πρωταθλήματος και ήταν αυτός που απείλησε δύο φορές στα πρώτα 15 λεπτά τον τερματοφύλακα, Φόντριγχαμ χωρίς όμως και να καταφέρει να τον νικήσει.

Το 1-0 για την ομάδα του Ντε Τσέρμπι σημείωσε ο Αντιγκρά, σκοράροντας σε δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι μετά από εκείνο στο Άμστερνταμ με τον Άγιαξ για το Γιουρόπα Λιγκ.

Ο Μπουονανότε στο 30’ και ο Γκίλμορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους επιχείρησαν χωρίς επιτυχία να δημιουργήσουν διαφορά δύο τερμάτων για την γηπεδούχο ομάδα.

Ο

Ζοάο Πέδρο στο 51’ και ο Μιτόμα στο 61’, παίκτες που πέρασαν στο παιχνίδι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, είχαν καλές στιγμές για τη Μπράιτον χωρίς όμως να βρουν στόχο.

Στο 69’ ο Νταούντ αποβλήθηκε και η Σέφιλντ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας παίζοντας με αριθμητικό πλεονέκτημα και ισοφαρίζοντας με αυτογκόλ του Γουέμπστερ μετά από σουτ του Μπογκλ στο 74’.