Μπόρνμουθ – Μάντσεστερ Γ.: 2-2: Πίκρανε τα «κεράσια» ο Φερνάντες

Η Μπόρνμουθ αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα καθώς δημιούργησε πολλές ευκαιρίες απέναντι στην προβληματική άμυνα της Γιουνάιτεντ που κράτησε το 2-2 για μόλις την 5η της ισοπαλία στο πρωτάθλημα. Ο Σολάνκι άνοιξε το σκορ με το 17ο φετινό του γκολ (1-0, 16ο λεπτό). Ο Μπρούνο Φερνάντες ισοφάρισε σκοράροντας για 3η σερί αγωνιστική (1-1, 31ο λεπτό) και θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ όμως η βολίδα του στις καθυστερήσεις σταμάτησε

στο δοκάρι του Νέτο. Δοκάρι είχε και η Μπόρνμουθ με τον Κέρκεζ νωρίτερα….

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε τον ρυθμό του πρώτου και τη Μπόρνμουθ να έχει ξανά τον πρώτο λόγο, όμως την Γιουνάιτεντ να βρίσκει και πάλι την ισοφάριση. Ο Μέινου κέρδισε πέναλτι από το χέρι του Σμιθ και από το πουθενά ο Φερνάντες ισοφάρισε εκ νέου (2-2, 65ο λεπτό).

Μπόρνμουθ (Αντονι Ιραόλα): Νέτο, Σμιθ (70′ Άαρονς), Ζαμπάρνι, Σένεσι, Κέρκεζ, Κουκ, Κρίστι, Κλάιφερτ (76′ Ουνάλ), Σινιστέρα (39′ Κέλι), Ουατάρα (70′ Φεβρ), Σολάνκι

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Έρικ Τεν Χαγκ): Ονάνα, Νταλότ, Γουάν Μπισάκα, Μαγκουάιερ, Καμπουάλα, Μέινου (78′ Μάουντ), Κασεμίρο, Φερνάντες, Γκαρνάτσο (46′ Ντιαλό), Ράσφορντ, Χόιλουντ