Μπίρσχοτ - Κλάμπ Μπριζ 0-3: Άνετη νίκη για τους πρωταθλητές

Μπίρσχοτ - Κλάμπ Μπριζ 0-3: Άνετη νίκη για τους πρωταθλητέςcsaranΚυρ, 01/17/2021 - 21:45

Η Μπίρσχοτ υποδέχτηκε την Κλάμπ Μπρίζ για την 21η αγωνιστική του Βελγικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα και πέρασαν άνετα από την έδρα του αντιπάλου τους παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το σκορ άνοιξε με ωραίο τελείωμα ο Μπας Ντόστ στο 15ο λεπτό για να έρθει ένα ακόμα γκολ για την ομάδα του Κλεμάν στο πρώτο ημίχρονο από τον Κοσουνού.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν, δημιούργησαν κάποιες καταστάσεις μπροστά στα καρέ του Μινιολέ αλλά ο Βέλγος τερματοφύλακα αντέδρασε σωστά σε όλες τις περιπτώσεις.

Το σκορ έκλεισε στο 82 με ατομική ενέργεια και ωραίο σουτ από τον Λάνγκ.

Η Κλάμπ Μπρίζ με αυτή την επικράτηση ανέβηκε στους 45 βαθμούς και έκανε την πέμπτη της νίκη στα τελευταία 6 ματς την ώρα που η ομάδα του Λοσάδα παρέμεινε στους 30 βαθμούς.

ΒΕΛΓΙΟ - ΒΕΛΓΙΟ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Club Brugge - Ποδόσφαιρο Beerschot - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Club Brugge ΒΕΛΓΙΟ Η ομάδα του Φιλίπ Κλεμάν είχε ένα εύκολο βράδυ στην έδρα της Μπίρσχοτ. Article publish on Κυρ, 01/17/2021 - 21:45 Article hide updated date On Article is longform Off