Μπελενένσες-Μπενφίκα 0-3: Το "καθάρισε" σε ένα δεκάλεπτο!

Μπελενένσες-Μπενφίκα 0-3: Το "καθάρισε" σε ένα δεκάλεπτο!osinteliΤρί, 03/09/2021 - 00:18

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπενφίκα πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπελενένσες για την 22η αγωνιστική της Primeira Liga.

Οι γηπεδούχοι προέβαλαν αντίσταση μόνο στο πρώτο ημίχρονο, αφού στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι ήταν επιθετικός μονόλογος για τους "αετούς" της Λισσαβώνας.

Ο Σεφέροβιτς μέσα σε διάστημα τριών λεπτών βρήκε δύο φορές δίχτυα (55', 58'),

με τον Λούκας Βερίσιμο να διαμορφώνει στο 65' το τελικό σκορ.

Για την ομάδα του Οδυσσέα Βλαχοδήμου, ο οποίος έμεινε ξανά στον πάγκο, ήταν η τρίτη νίκη στα τελευταία πέντε ματς, που την φέρνει ακόμη πιο κοντά στη δεύτερη θέση. Ήττα μετά από πέντε αγωνιστικές για τη Μπελενένσες.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - Primeira Liga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Μπελενένσες - Ποδόσφαιρο Benfica - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ CF Belenenses ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπενφίκα πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπελενένσες για την 22η αγωνιστική της Primeira Liga.

Article publish on Τρί, 03/09/2021 - 00:18 Article hide updated date On Article is longform Off