Μπάρνσλεϊ – Φούλαμ 1-1: Κι όμως χάνει βαθμούς…

Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα δυσκολεύτηκε στο Μπάρνσλεϊ απέναντι σε μια ομάδα που παλεύει για την παραμονή της στην κατηγορία. Η πρωτοπόρος Φούλαμ μετά από τέσσερις διαδοχικές νίκες στραβοπάτησε. Στο πρώτο μέρος ήταν αρκετά καλή και έχασε ευκαιρίες για να προηγηθεί. Στο φινάλε του ημιχρόνου, ένα λάθος του Αντεραμπιόγιο και η επιμονή του Κάρλτον Μόρις, ανάγκασαν τον διαιτητή να δώσει αυστηρό πέναλτι και την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πάνε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια (1-0, 47ο λεπτό).

Στην επανάληψη η Φούλαμ κατόρθωσε να ισοφαρίσει με το πανέμορφο πλασέ του Χάρι Γουίλσον που έφτασε τα δέκα γκολ στο πρωτάθλημα (1-1, 86ο λεπτό), με τον Ουαλό να χάνει μοναδική ευκαιρία στις καθυστερήσεις να χαρίσει στην ομάδα του το διπλό!