Μπακς-Νικς 134-101: Εντός έδρας "περίπατος" για τα “ελάφια”

Μπακς-Νικς 134-101: Εντός έδρας "περίπατος" για τα “ελάφια”tnalΠαρ, 03/12/2021 - 07:11

Οι Μιλγουόκι Μπακς δε συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες κόντρα στους Νιου Γιορκ Νικς, τους οποίους νίκησαν 134-101, εντός έδρας. Κορυφαίος για τους γηπεδούχους για ένα ακόμα εφετινό ματς, ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος σημείωσε triple double, καθώς είχε 24 πόντους, δέκα ριμπάουντ και δέκα ασίστ σε 29,23 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε ένα κλέψιμο και

ένα κόψιμο. Αυτό ήταν το πέμπτο του triple double την εφετινή σεζόν.

Στους 21 πόντους ο Μπριν Φορμπς για τους γηπεδούχους, ενώ από 14 πόντους σημείωσαν οι Κρις Μίντλετον και Μπρουκ Λόπες. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σημείωσε τέσσερις πόντους και είχε και ένα ριμπάουντ, σε 12,24 λεπτά συμμετοχής. Από την άλλη πλευρά, ο Αρ Τζέι Μπάρετ σημείωσε 22 πόντους, ενώ 17 είχε ο Άλεκ Μπαρκς. Επίσης, 15 πόντους σημείωσε ο Ιμάνουελ Κουίκλεϊ. Αυτή ήταν η 23η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε 37 ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι Νικς γνώρισαν τη 19η εφετινή τους ήττα σε 38 ματς.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 14, Γ. Αντετοκούνμπο 24, Λόπες 14, Ντι Βιντσέντσο 11, Χόλιντεϊ 11, Όγκουστιν 12, Πορτίς 8, Κόναγκτον 3, Θ. Αντετοκούνμπο 4, Φορμπς 21, Κρεγκ 2, Ουίλσον 3, Μέριλ 5

Νικς: Μπούλοκ 8, Ραντλ 7, Νοέλ 2, Μπάρετ 22, Πέιτον 10, Μπαρκς 17, Κουίκλεϊ 15, Γκίμπσον 7, Τόπιν 10, Νοξ 3

Κινγκς-Ρόκετς 125-105

ΑΜΕΡΙΚΗ - NBA - ΜΠΑΣΚΕΤ Milwaukee Bucks - Μπάσκετ New York Knicks - Μπάσκετ Off Off tnal Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Milwaukee Bucks ΑΜΕΡΙΚΗ Οι Μιλγουόκι Μπακς δε συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες κόντρα στους Νιου Γιορκ Νικς, τους οποίους νίκησαν 134-101, εντός έδρας. Article publish on Παρ, 03/12/2021 - 07:11 Article hide updated date On Article is longform Off