Μπακς: Νίκη επί των Γκρίζλις με πρωταγωνιστές Γιάννη και Λίλαρντ

Τα «ελάφια» δυσκολεύτηκαν αρκετά απέναντι στην ομάδα του Μέμφις και για να φτάσουν στη νίκη χρειάστηκε να κάνουν ανατροπή στην τέταρτη περίοδο, τρέχοντας επιμέρους σκορ 39-22.

Κορυφαίος για τους Μπακς ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος πέτυχε 26 πόντους (12/15 δίποντα, 2/8 βολές και 0/3 τρίποντα), μάζεψε 7 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, και είχε 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Όσον αφορά τον Λίλαρντ, αγωνίστηκε επίσης, για 27 λεπτά, έχοντας 19 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ Κρις Μίντλετον ολοκλήρωσε τον αγώνα 5 πόντους και 5 ασίστ σε 12 λεπτά συμμετοχής.

Στην αντίπερα όχθη, για το Μέμφις ξεχώρισε ο Ντέσμοντ Μπέιν 24 πόντους, 4 ριμπάουντ και 5 ασίστ και στο πλευρό του στάθηκε ο Ζάιρ Ουίλιαμς με 15 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-23, 52-58, 85-94, 124-116