Μπακς-Νάγκετς 97-128: Εντός έδρας συντριβή για τα “ελάφια”

Μπακς-Νάγκετς 97-128: Εντός έδρας συντριβή για τα “ελάφια”tnalΤετ, 03/03/2021 - 07:11

Οι Ντένβερ Νάγκετς επικράτησαν εύκολα 128-97 των Μιλγουόκι Μπακς, εντός έδρας, με τον Νίκολα Γιόκιτς να πραγματοποιεί εντυπωσιακή εμφάνιση. Ο Σέρβος σέντερ σημείωσε το 50ο triple double της καριέρας του με 37 πόντους, έντεκα ασίστ και δέκα ριμπάουντ, σε 36,24 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε δυο κλεψίματα.

Στους 24 πόντους ο Τζαμάλ Μάρεϊ, ενώ 19 πόντους πρόσθεσε ο Πι Τζέι Ντόζιερ.

Από την άλλη πλευρά, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε 27 πόντους στη συγκεκριμένη αναμέτρηση. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε οκτώ ριμπάουντ, τρεις ασίστ, δυο κοψίματα και ένα κλέψιμο σε 32,59 λεπτά συμμετοχής. Στους 20 πόντους ο Κρις Μίντλετον για τους γηπεδούχους και στους δώδεκα ο Μπρουκ Λόπες. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 4,56 λεπτά και είχε μια ασίστ. Αυτή ήταν η 20η εφετινή νίκη των Νάγκετς σε 35 ματς, ενώ τα “ελάφια” γνώρισαν τη 14η εφετινή τους ήττα, επίσης σε 35 ματς.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 20, Γ. Αντετοκούνμπο 27, Λόπες 12, Ντι Βινσέντσο 3, Όγκουστιν 7, Κόναγκτον 9, Χόλιντεϊ 4, Φορμπς 9, Πορτίς 4, Ουίλσον 3

Νάγκετς: Μπάρτον 14, Πόρτερ 11, Γιόκιτς 37, Μάρεϊ 24, Κάνκαρ 4, Πόζιερ 19, Ενάζι 6, Μπολ 3

Λέικερς-Σανς 104-114

ΑΜΕΡΙΚΗ - NBA - ΜΠΑΣΚΕΤ Milwaukee Bucks - Μπάσκετ Denver Nuggets - Μπάσκετ Off Off tnal Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Milwaukee Bucks ΑΜΕΡΙΚΗ Οι Ντένβερ Νάγκετς επικράτησαν εύκολα 128-97 των Μιλγουόκι Μπακς, εντός έδρας, με τον Νίκολα Γιόκιτς να πραγματοποιεί εντυπωσιακή εμφάνιση. Article publish on Τετ, 03/03/2021 - 07:11 Article hide updated date On Article is longform Off