Μπάγερν Μονάχου-Φενέρμπαχτσε 62-74: Η άμυνα έφερε τη νίκη (hls)

O Ιτούδης, που δεν είχε στη διάθεση του τους Μπιέλιτσα, Μπιμπέροβιτς και Γκεγίκ, είδε την ομάδα του να οικοδομεί διαφορά 11 πόντων στα μισά του πρώτου δεκαλέπτου χάρη στους Καλάθη και Πιερ, αλλά οι γηπεδούχοι (απών ο Μπόνγκα), έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο -1, 19-21, χάρη στην αφύπνιση του Γουόλντεν.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Γκούντουριτς και Τζεκίρι πήραν τη σκυτάλη για να φτάσουν τη διαφορά ακόμη και στους 13 πόντους (23-36 στο 15′ με καλάθι του Γκούντουριτς) αλλά ο Χάντερ κράτησε κοντά τους Βαυαρούς και με τρίποντό του διαμόρφωσε το 34-40, σκορ

ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε, με την Φενέρ να βρίσκει λύσεις επιθετικά και να αναγκάζει τους γηπεδούχους σε πολλά λάθη (19 τον αριθμό), Τζεκίρι και Καλάθης αύξησαν τη διαφορά, η οποία έφτασε ακόμη και τους 20 πόντους, με το τελικό 62-74 να αποδίδει δικαιοσύνη.

Ο Τζεκίρι είχε 15 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Καλάθης 12 πόντους και 5 ασίστ, 11 οι πόντοι του Χέιζ-Ντέιβις, 10 του Πιερ.

Για τους ηττημένους ο Χάντερ ήταν μόνος του με 18 πόντους και 8 ριμπάουντ, 12 είχε ο Γουάιλερ-Μπαμπ, 10 ο Ομπστ

Μπάγερν Μονάχου-Φενέρμπαχτσε 62-74,bagern monachou-fenerbachtse 62-74