Άστον Βίλα-Γουέστ Χαμ 0-1: Έκανε σεφτέ (hls)

Η Γουέστ Χαμ έκανε την πρώτη της φετινή νίκη, επικρατώντας με 1-0 της Άστον Βίλα στο «Βίλα Παρκ» για την 4η αγωνιστική της Premier League.

Tα στιγμιότυπα του αγώνα

Πρώτοι βαθμοί φέτος για τα «σφυριά» και πρώτη νίκη στο ματς 1001 στην ιστορία τους στην μεγάλη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου.
Μετά από ένα άχρωμο πρώτο ημίχρονο χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες ούτε για τη μία ούτε για την άλλη ομάδα, η κατάσταση άλλαξε στην επανάληψη.
Ο Μόγιες άλλαξε το σχήμα των

τριών στόπερ, βάζοντας τον βιρτουόζο Μπενραχμά και η Γουέστ Χαμ κυριάρχησε.
Είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Μπόουεν στο 56’, καλό σουτ του Σκαμάκα άουτ στο 62’ και σκόραρε στο 74’.
Ο Ντέκλαν Ράις έστρωσε για τον Φορνάλς, εκείνος σούταρε η μπάλα βρήκε στο πόδι του Κόνζα, πήρε ύψος και ξεγέλασε τον Μαρτίνεζ καταλήγοντας στα δίχτυα του.
Στην συνέχεια με κορυφαίο τον Ζουμά στην άμυνα δεν κινδύνευσε κρατώντας άνετα τη νίκη.