Αρμάνι-Μακάμπι 71-77: Κατήφορος και πρώτο διπλό (hls)

Η Μακάμπι πέρασε από το «Μεντιολάνουμ Φόρουμ» νικώντας την Αρμάνι Μιλάνο με 77-71 για την 13η αγωνιστική της Euroleague.
Ήταν η πρώτη νίκη εκτός έδρας για την ομάδα του λαού, την ίδια στιγμή που ο κατήφορος συνεχίζεται για την Αρμάνι η οποία γνώρισε την 9η συνεχόμενη ήττα της.
Ματς με πολλά σκαμπανεβάσματα κρίθηκε στην τελευταία περίοδο με τις δύο ομάδες να μπαίνουν σε αυτή στο 59-59.
Η Αρμάνι κόλλησε επιθετικά, δεν μπόρεσε να σταματήσει Μπράουν και Σόρκιν στην άμυνα και το πλήρωσε.
Η Αρμάνι η οποία ήταν πίσω στο δεκάλεπτο με 16-22 αλλά κατάφερε να προηγηθεί με 40-32 στο ημίχρονο και 57-47 λίγο πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, χάνοντας συνάμα την μάχη των ριμπάουντ (35-23).
Για τους νικητές κορυφαίοι οι, Μπράουν 20π., 8 ασίστ, 5ρ., Σόρκιν 14π. (6/6δ.) 6ρ., Κόλσον 10π., ενώ για την Αρμάνι Μπάρον 18π. (3/6τρ.), Καμπαρό 14π.,Μέλι 12π.

Αρμάνι-Μακάμπι 71-77, Κατήφορος,armani-makabi 71-77, katiforos