Αρμάνι – Μονακό 63-72: Δούλεψε για τον εαυτό της και τον Ολυμπιακό (hls)

Η Αρμάνι είχε τον έλεγχο του ρυθμού στο πρώτο ημίχρονο και ευστοχία από μακριά, όμως η Μονακό έκλεισε ένα κακό για αυτήν πρώτο 20λεπτο στο -6 (37-31) και ήλπιζε σε καλύτερη συνέχεια. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν χωρίς πόντο για 4.5 λεπτά στην εκκίνηση του δεύτερου μέρους, όμως στη συνέχεια θύμισαν… υπερταχεία!

20-6 επιμέρους στην τρίτη περίοδο στην οποία κράτησαν την Αρμάνι στον 1 μόλις πόντο σε 7.5 λεπτά, συνολικό σκορ μετά το 42-31 του 23΄ το οποίο φτάνει στο σοκαριστικό 21-41! Ο μέχρι εκείνο το σημείο αβοήθητος Μάικ Τζέιμς πήρε χείρα βοηθείας από τον Λι, τον Χολ και τον Μπέικον

και η χωρίς Μέλι Αρμάνι δεν είχε λύσεις από τη στιγμή που ο Ντιλέινι φορτώθηκε με φάουλ, αφού ο Σιλντς σίγησε στο δεύτερο μέρος και ο Ροντρίγκεθ ήταν σε κακό βράδυ.

Κάπως έτσι η Αρμάνι κινδυνεύει πλέον άμεσα να πέσει στην 4η θέση, κάτι που θα συμβεί αν ο Ολυμπιακός κερδίσει αύριο την Μπαρτσελόνα.