Άρης: Βραβείο καλύτερου γκολ ο Σίλβα! (pics)

Άρης: Βραβείο καλύτερου γκολ ο Σίλβα! (pics)edadaΠαρ, 02/26/2021 - 17:27

Χωρίς σταματημό είναι οι διακρίσεις για τους παίκτες του Άρη για γκολ που σημείωσαν την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Αμέσως μετά την πρόσφατη βράβευση του Φακούντο Μπερτόγλιο για το τέρμα που σημείωσε κόντρα στο Βόλο στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής, σήμερα (26/2) ήταν σειρά του Σαντέ Σίλβα

να πάρει πρωτιά στον ίδιο διαγωνισμό.

Συγκεκριμένα, το γκολ που σημείωσε ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός του Άρη στην αναμέτρηση με την ΑΕΛ εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος (0-3 το τελικό σκορ, το οποίο διαμορφώθηκε με το γκολ του Σίλβα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα), αναδείχθηκε ως το καλύτερο, συγκεντρώνοντας μάλιστα ποσοστό 69,97%!

Η επίσημη ιστοσελίδα της διοργανώτριας αναφέρει σχετικά σε σημερινή ανάρτησή της:

Super League ανακοινώνει τα αποτελέσματα του διαγωνισμού NIVEA MEN Best Goal της 6ης αγωνιστικής ημέρας του Πρωταθλήματος Super League Interwetten: