Άρης – Ολυμπιακός: Το γκολ φάουλ “ζωγραφιά” του Ριβάλντο (vid)

Άρης – Ολυμπιακός: Το γκολ φάουλ “ζωγραφιά” του Ριβάλντο (vid)ageorgiΣάβ, 11/28/2020 - 11:34

Με μια σπεσιαλιτέ του, μια υπέροχη εκτέλεση φάουλ, ο Ριβάλντο πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης την σεζόν 2006/07.

Ο Άρης,

ο οποίος μόλις έχει επιστρέψει στην μεγάλη κατηγορία, δυσκολεύει αρκετά τον Ολυμπιακό.

Με δύο γκολ του Κόκε μπαίνει μπροστά στο σκορ με 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως αναλαμβάνει δράση ο μοναδικός παίκτης που έχει κατακτήσει Χρυσή Μπάλα και έχει αγωνιστεί στα γήπεδά μας. Ο Ριβάλντο.

Ο Ριβάλντο ήρθε από τον πάγκο και αρχικά μείωσε το σκορ στο 62ο λεπτό.

Στο 66ο λεπτό έστησε την μπάλα για να εκτελέσει φάουλ λίγο έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και την έστειλε με το φοβερό αριστερό του πόδι εκεί που ο Χαλκιάς ήταν αδύνατο να φτάσει.

Στην συνέχεια ο Καστίγιο έγραψε το τελικό 2-3.

Το υπέροχο γκολ του Ριβάλντο ήταν ένα από τα οκτώ γκολ-φάουλ που πέτυχε στο Ελληνικό πρωτάθλημα.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ολυμπιακός Άρης ΕΛΛΑΔΑ Άρης – Ολυμπιακός: Το γκολ φάουλ “ζωγραφιά” του Ριβάλντο Submitted by ageorgi on Σάβ, 11/28/2020 - 07:45 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/to_ekpliktiko_goal_faoul_tou_ri… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Με μια σπεσιαλιτέ του, μια υπέροχη εκτέλεση φάουλ, ο Ριβάλντο πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης την σεζόν 2006/07. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης Άρης - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Με μια σπεσιαλιτέ του, μια υπέροχη εκτέλεση φάουλ, ο Ριβάλντο πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης την σεζόν 2006/07. Article publish on Σάβ, 11/28/2020 - 11:34 Article hide updated date On Article is longform Off