Απόλυτες Ίντερ, Γιουβέντους και Τορίνο (videos)

Αήττητες συνεχίζουν η Ίντερ, η Γιουβέντους και η Τορίνο στη Serie A του καμπιονάτο, καθώς και οι τρεις εύκολα ή δύσκολα πέρασαν τα εμπόδια των αντιπάλων τους στα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής

Έσπασαν καρδιές στο Τορίνο, εκεί όπου στις καθυστερήσεις του αγώνα χρειάστηκε ένα αυτογκόλ του Κουλιμπαλί, για να επικρατήσει η Γιουβέντους της Νάπολι με σκορ 4-3. Οι «μπινακονέρι» προηγήθηκαν 3-0, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν, έφτασαν… στην βρύση, αλλά νερό δεν ήπιαν.

Η Μίλαν
δυσκολεύτηκε μέχρι να λυγίσει την αντίσταση της Μπρέσια. Τελικό σκορ στο «Μεάτσα» 1-0 με «εκτελεστή» τον Χαλσάνογλου στο 12΄.

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σοριάνο πέτυχε το γκολ που λύτρωσε την Μπολόνια στο τελικό 1-0 με την Μπρέσια.

Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Ρώμης, ανάμεσα στην τυπικά γηπεδούχο Λάτσιο και την Ρόμα.

Ακάθεκτη συνεχίζει η Τορίνο, καθώς πέρασε νικηφόρα από το Μπέργκαμο, επικρατώντας 3-2 της Αταλάντα.

Την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μοιράζεται μαζί με τις Γιουβέντους και Τορίνο η Ιντερ που νίκησε στη Σαρδηνία 2-1 την Κάλιαρι.

Σαρωτική η Σασουόλο δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στην «λίγη» Σαμπντόρια. Απόλυτα δίκαιο το τελικό 4-1.

Στο ντέρμπι του βορρά, η Πάρμα νίκησε στο Φρίουλι με σκορ 3-1την Ουντινέζε.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-0 πέτυχε η Βερόνα επί της Λέτσε, ενώ το πρώτο της τρίποντο πήρε η Τζένοα που επικράτησε 2-1 της Φιορεντίνα. Οι "βιόλα" παραμένουν στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα χωρίς πόντο.