Αποκλεισμός σοκ για Ανόρθωση!

Η Ανόρθωση υπέστη απρόσμενο αποκλεισμό από την αλβανική Λάτσι, γνωρίζοντας εκτός έδρας ήττα 1-0 για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Η κυπριακή ομάδα σε συνδυασμό με τη νίκη της 2-1 στο πρώτο ματς, γνώρισε τον αποκλεισμό και αποχαιρέτισε τη διοργάνωση. Σκόρερ του μοναδικού, αλλά και καθοριστικού γκολ του αγώνα ήταν ο Μιρτό Ουζούνι στο 88ο λεπτό. Οι Κύπριοι ήταν ανώτεροι σε ολόκληρο το ματς ενώ στις καθυστερήσεις ο Κασταράβα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για την Ανόρθωση, ωστόσο η φάση δεν μέτρησε καθώς είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ.

Η Ανόρθωση αγωνίστηκε με τους Φελγκέιρας, Κοφί, Σωτηρίου (Εγγλέζου 90′), Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Νόσα, Βίκτορ, Ράγιος, Μικελτάτζε (Kατσαράβα 52′), Σισέ, Ντούρις.