Αντβέρπ-Φενερ 0-3: Διπλό πρόκρισης για τους Τούρκους (vids)

Εκπληκτική εμφάνιση από την Φενερμπαχτσέ στο Βέλγιο, όπου το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του Περέιρα να προηγείται 3-0 της Αντβέρπ για την 4η αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του Europa League.

Μάλιστα με τη νίκη αυτή οι Τούρκοι μείωσαν στον πόντο τη διαφορά από την δεύτερη θέση και τον Ολυμπιακό, ο οποίος νωρίτερα την Πέμπτη είχε ηττηθεί

από την Άιντραχτ 2-1 στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης”.

H Φενερμπαχτσέ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 9ο λεπτό με μακρινό σουτ του Γιαντάς, ενώ στο 16ο λεπτό, η ομάδα του Βίτορ Περέιρα διπλασίασε τα τέρματά της χάρη σε τέρμα του Μέγερ, μετά από εξαιρετική ασίστ του Μπερίσα.

Δείτε εδώ τα πρώτα δύο τέρματα της Φενερμπαχτσέ.

Πριν καν συμπληρωθούν 30 λεπτά παιχνιδιού, στο 29′, ο Γιάντας ήταν αυτός που έβγαλε ασίστ για να σκοράρει ο Μπερίσα και να γράψει το 0-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι, η Αντβέρπ προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς, χωρίς όμως αποτέλεσμα με τη Φενέρ να διαχειρίζεται άριστα το προβάδισμα και να παίρνει μια σπουδαία νίκη που την βάζει για τα καλά στην υπόθεση πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.