Αντβέρπ – Σερκλ Μπριζ 1-2 : Κίνητρο και φρεσκάδα έκαναν τη διαφορά! (highlights)

Το ήθελε παραπάνω και το διεκδίκησε με σαφώς καλύτερες προϋποθέσεις η Σερκλ Μπριζ στην Αμβέρσα για την 8η αγωνιστική των πλέϊ-οφ του Βελγικού πρωταθλήματος. ΟΙ φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πιο “φρέσκιοι” και πιο “γεμάτοι” κόντρα σε έναν αντίπαλο που προέρχονταν από τέσσερις διαδοχικές ήττες και την “χειρότερη” εξ αυτών στον τελικό του κυπέλλου την περασμένη Τετάρτη που πέραν του χαμένου τίτλου της αφαίρεσε και πολλές ελπίδες για την κατάκτηση ενός Ευρωπαϊκού εισιτηρίου!

Δυό χοντρά λάθη στην άμυνα των γηπεδούχων, έδωσαν δικαιώματα στον Γάλλο Λεμαρεσάλ στο 33ο λεπτό και τον Ντένκεϊ

στο 44′ να διαμορφώσουν το 0-2 βάζοντας στο καναβάτσο την ομάδα του Φαν Μπόμελ.

Στην επανάληψη και μετά από γερό λίφτιγκ στα τελευταία λεπτά η Αντβέρπ με πολλές αλλαγές “ζωντάνεψε”, μειώνοντας με γκολ του Κερκ στο 84‘ αλλά ως εκεί!

Cercle wint met 1-2 van Antwerp FC! #ANTCER pic.twitter.com/qlRrVSM9az