Ανώμαλη προσγείωση για την Σεβίλλη

Η Σεβίλλη γνώρισε την ήττα από την Λεγανές με 2-1, αφού όπως φαίνεται το μυαλό της ήταν ακόμα στην τεράστια πρόκριση επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, για τους «16» του Champions League.

Η ομάδα του Μοντέλα βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 45 βαθμούς, έναν περισσότερο από το «κίτρινο υποβρύχιο» και δύο από την Χιρόνα, ενώ αμφότερες έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι είναι στην 12η θέση της βαθμολογίας με 36 πόντους.

Η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα που αγωνίστηκε σε ολόκληρο το ματς, πήρε το προβάδισμα με τον Ουνάι Μπουστίντζα στο 41ο λεπτό της συνάντησης, ενώ πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Εράσο στο 69’, το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Μιγκέλ Λαγιούν να σημειώνει το τελικό 2-1, στο 90ο λεπτό. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση οι Σεβιγιάνοι λόγω αποβολής του Πάμπλο Σαράμπια, που αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 84’.