Άνετη νίκη για τους Μπλέιζερς (photo)

Οι Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς δε δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα κόντρα στους Φιλαδέλφεια 76ερς, τους οποίους νίκησα 129-95 εντός έδρας. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Σι Τζέι Μακ Κόλουμ, ο οποίος σημείωσε 35 πόντους σε 27,50 λεπτά συμμετοχής. Ο Αλ Φαρούκ Αμινού είχε 16 πόντους για τους γηπεδούχους, ενώ ο Ντάμιαν Λίλαρντ σταμάτησε στους 15.

Από την πλευρά των ηττημένων, ο Μπεν Σίμονς είχε 19 πόντους και ο Τι Τζέι Μακ Κόνελ είχε 14. Σε “ρηχά νερά” ο Τζίμι Μπάτλερ, καθώς τελείωσε το ματς με πέντε πόντους σε 26,07 λεπτά
συμμετοχής. Αυτή ήταν η 21η εφετινή νίκη των Μπλέιζερς σε σύνολο 37 αναμετρήσεων, ενώ οι 76ερς γνώρισαν τη 14η εφετινή τους ήττα σε σύνολο επίσης 37 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Μπλέιζερς:Τέρνερ 8, Αμινού 16, Νούρκιτς 14, Μακ Κόλουμ 35, Λίλαρντ 15, Κάρι 7, Λέιμαν 3, Λέοναρντ 9, Κόλινς 7, Στάουσκας 6, Μπάλντγουιν 5, Σουάνιγκαν 4

76ερς: Μπάτλερ 5, Τσάντλερ 5, Τζόνσον 2, Ρέντικ 11, Σίμονς 19, Σάμερτ 4, Κορκμάζ 10, Μουσκάλα 7, Μακ Κόνελ 14, Μπόλντεν 8, Τζάκσον 10