Αναγέννηση Καρδίτσας – Διαγόρας 4-1: Δια περιπάτου η τέταρτη σερί νίκη

Εύκολο ήταν το απόγευμα της Δευτέρας για την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Τη νίκη για τέταρτη σερί αγωνιστική πανηγύρισε η Αναγέννηση στον Βόρειο Όμιλο της Super League 2, επικρατώντας άνετα με 4-1 του Διαγόρα, στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της 17ης αγωνιστικής.

Η ομάδα της Καρδίτσας πήρε προβάδισμα στο 9′ με γκολ του Μπούζα. Δύο λεπτά αργότερα ο Διαγόρας πήγε να απαντήσει άμεσα, αλλά ο Μανιάς είδε την προσπάθειά του να καταλήγει

στο δοκάρι μετά από απόκρουση του Τσέλιου.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 2-0 με τον Γιάκο στο 26′ και δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους με τέρμα του Πολίτη ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0 σφραγίζοντας το τρίποντο.

Ο Πολίτης με δεύτερο προσωπικό γκολ στο 67′ έκανε το 4-0, ενώ ο Διαγόρας μείωσε σε 4-1 με τον Παραστρατίδη στο 72′.

Με την τέταρτη σερί της νίκη η Αναγέννηση έπιασε την ΑΕΛ στη 2η θέση, με τον Διαγόρα να παραμένει τέσσερις βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.