Αϊντραχτ Φρανκφούρτης - Σάλκε 2-1: Ο Γιόβιτς μίλησε τελευταίος

Αϊντραχτ Φρανκφούρτης - Σάλκε 2-1: Ο Γιόβιτς μίλησε τελευταίοςckaouΚυρ, 01/17/2021 - 21:00

Η Σάλκε κρατούσε τον βαθμό μέχρι το 72΄, όμως ο Λούκα Γιόβιτς σκόρερ δις ερχόμενος από τον πάγκο και ανέβασε την Αϊντραχτ στην εξάδα.

Μία εβδομάδα κράτησε η ευδαιμονία στην Σάλκε από το 4-0 επί της Χόφενχαϊμ. Στην Φρανκφούρτη οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Αντρέ Σίλβα στο 28΄ και παρότι οι βασιλικοί μπλε ισοφάρισαν άμεσα με τον Χόπε

(29΄), δεν κατάφεραν να πάρουν τίποτα από το ματς.

Ο Λούκα Γιόβιτς πέρασε στο ματς στο 62΄ ως αλλαγή στη θέση του Ντουρμ και δέκα λεπτά αργότερα σκόραρε για το 2-1, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων σφράγιζε τη νίκη των "αετών" που έπιασαν στην 6η θέση την Βόλφσμπουργκ με 26 βαθμούς. Στον αντίποδα η Σάλκε παραμένει στον πάτο της βαθμολογίας με 7 βαθμούς, στο -5 από την θέση των μπαράζ υποβιβασμού.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ - Bundesliga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Eintracht Frankfurt - Ποδόσφαιρο Schalke 04 - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Eintracht Frankfurt Η Σάλκε κρατούσε τον βαθμό μέχρι το 72΄, όμως ο Λούκα Γιόβιτς σκόρερ δις ερχόμενος από τον πάγκο και ανέβασε την Αϊντραχτ στην εξάδα.

Article publish on Κυρ, 01/17/2021 - 21:00 Article hide updated date Off Article is longform Off