Άγιαξ-Φέγενορντ 1-0: Της έχει πάρει τον «αέρα!» (vid)

Άγιαξ-Φέγενορντ 1-0: Της έχει πάρει τον «αέρα!» (vid)mkatsafaΚυρ, 01/17/2021 - 20:05

Την 9η νίκη στα 10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, πέτυχε ο Άγιαξ στο παραδοσιακό ντέρμπι στην Ολλανδία, απέναντι στη Φέγενορντ. Η Φέγενορντ μπορεί να αισθάνεται αδικημένη από το τελικό αποτέλεσμα, καθώς στο 2ο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτερη, έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Μπέρχαουζ (58΄, 76΄) και άλλες δύο στην εκπνοή του 90λεπτου, με τον Φερ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά  το πλασέ του 31χρονου μέσου, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ονάνα και λίγο αργότερα, στην τελευταία φάση του

αγώνα η κεφαλιά του Σινιστέρα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι!

Αυτό ήταν το 13ο δοκάρι για την ομάδα του Ρότερνταμ στο εφετινό πρωτάθλημα (τα περισσότερα στην Eredivisie). Το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση το πέτυχε με ωραίο αριστερό πλασέ ο Χράφενμπερχ, ο 18χρονος που έγινε ο νεαρότερος παίκτης που σκοράρει σε «Klassieker», μετά τον Βίκτορ Φίσερ, τον Ιανουάριο του 2013.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ajax - Ποδόσφαιρο Feyenoord - Ποδόσφαιρο Off Off mkatsafa Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AFC Ajax ΟΛΛΑΝΔΙΑ Άγιαξ-Φέγενορντ: 1-0 (hls) Submitted by osinteli on Κυρ, 01/17/2021 - 20:10 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/AJAX-FEYENOORD_17-1-21.mp4 ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΟΛΛΑΝΔΙΑ Τα στιγμιότυπα του αγώνα Άγιαξ-Φέγενορντ για την Eredivisie. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AFC Ajax Ajax - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Την 9η νίκη στα 10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, πέτυχε ο Άγιαξ στο παραδοσιακό ντέρμπι στην Ολλανδία, απέναντι στη Φέγενορντ. Article publish on Κυρ, 01/17/2021 - 20:05 Article hide updated date On Article is longform Off