ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Μαρτσέλο, ήρωας από τον πάγκο (vid)

ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Μαρτσέλο, ήρωας από τον πάγκο (vid)ageorgiΤρί, 12/15/2020 - 18:58

Το παιχνίδι της σεζόν 1997-98 το έκρινε με ένα γκολ ο Βεριντιάνο Μαρτσέλο ερχόμενος από τον πάγκο. Θυμηθείτε την έμπνευση του Ντουμίτρου Ντουμιτρίου!

Για την 20ή αγωνιστική της σεζόν 1997-98 η ΑΕΚ φιλοξένησε τον Ολυμπιακό έχοντας ήδη εκτός μάχης τον Κωστή,

αλλά και τον Νικολαΐδη λαβωμένο να παίζει με ένεση και να βγάζει μόνο ένα ημίχρονο.

Στην ανάπαυλα ο Ντουμιτρίου αποφασίζει να βγάλει τον Ντέμη αλλά και τον Μπατίστα και να περάσει στις θέσεις τους τον Γιώργο Δώνη και τον Βεριντιάνο Μαρτσέλο. Οι δυο τους συνδυάστηκαν άψογα στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Βραζιλιάνο να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης που χάρισε τη νίκη στην ΑΕΚ.

Θυμηθείτε τη φάση που έκρινε το ματς χάρη στην έμπνευση του Ντυμιτρίου. Η ΑΕΚ σε εκείνο το ματς έχασε με τραυματισμό και τον Σαβέφσκι ενώ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καλιτζάκη.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ολυμπιακός ΑΕΚ ΕΛΛΑΔΑ ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Μαρτσέλο, ήρωας από τον πάγκο Submitted by ageorgi on Τρί, 12/15/2020 - 18:34 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/AEK_OSFP_97_98_MARCELO_APO_TON_… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Το παιχνίδι της σεζόν 1997-98 το έκρινε με ένα γκολ ο Βεριντιάνο Μαρτσέλο ερχόμενος από τον πάγκο. Θυμηθείτε την έμπνευση του Ντουμίτρου Ντουμιτρίου! ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ολυμπιακός ΑΕΚ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Το παιχνίδι της σεζόν 1997-98 το έκρινε με ένα γκολ ο Βεριντιάνο Μαρτσέλο ερχόμενος από τον πάγκο. Θυμηθείτε την έμπνευση του Ντουμίτρου Ντουμιτρίου! Article publish on Τρί, 12/15/2020 - 18:58 Article hide updated date On Article is longform Off