ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Ερυθρόλευκη ανατροπή με Κωνσταντίνου και Οκκά (vid)

ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Ερυθρόλευκη ανατροπή με Κωνσταντίνου και Οκκά (vid)ageorgiΤετ, 12/16/2020 - 09:20

Τη σεζόν 2005-06 ο Ολυμπιακός έκανε ανατροπή και μέσα σε ένα δίλεπτο, με δύο υπέροχα γκολ του Κωνσταντίνου (87’) και του Οκκά (88’) έφυγε νικητής από το ΟΑΚΑ.

Νωρίς στη σεζόν 2005-06

η ΑΕΚ φιλοξένησε τον Ολυμπιακό και ευτύχησε να προηγηθεί με τον Γιώργο Αλεξόπουλο λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός όμως στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα.

Κι αφού ισοφάρισε με πέναλτι του Τζόρτζεβιτς, κατάφερε να φτάσει στη νίκη με δύο πολύ όμορφα γκολ μέσα σε ένα δίλεπτο στο 87’ και το 88’. Αρχικά ο Ριβάλντο με μια μαγική μπαλιά έβγαλε σε θέση εκτέλεσης τον Κωνστναίνου που έκανε το 2-1.

Πριν προλάβει η ΑΕΚ να ανασυνταχθεί ήρθε και το 3-1 με ένα υπέροχο σόλο το Οκκά που πέρασε με υπέροχο πλασέ τη μπάλα πάνω από τον Σορεντίνο για το 3-1.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ολυμπιακός ΑΕΚ ΕΛΛΑΔΑ ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Ερυθρόλευκη ανατροπή με Κωνσταντίνου και Οκκά Submitted by ageorgi on Τετ, 12/16/2020 - 09:18 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/AEK_OSFP_2005_06_ANATROPI_ME_KO… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Τη σεζόν 2005-06 ο Ολυμπιακός έκανε ανατροπή και μέσα σε ένα δίλεπτο, με δύο υπέροχα γκολ του Κωνσταντίνου (87’) και του Οκκά (88’) έφυγε νικητής από το ΟΑΚΑ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ολυμπιακός ΑΕΚ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Τη σεζόν 2005-06 ο Ολυμπιακός έκανε ανατροπή και μέσα σε ένα δίλεπτο, με δύο υπέροχα γκολ του Κωνσταντίνου (87’) και του Οκκά (88’) έφυγε νικητής από το ΟΑΚΑ. Article publish on Τετ, 12/16/2020 - 09:20 Article hide updated date On Article is longform Off