ΑΕΚ: Ο MVP Γαλανόπουλος (infographic)

ΑΕΚ: Ο MVP Γαλανόπουλος (infographic)gvasilioΔευ, 01/25/2021 - 17:50

Ο Κώστας Γαλανόπουλος ήταν ο MVP της ΑΕΚ στην ισοπαλία 2-2 με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και το Novasports.gr σας παρουσιάζει τους λόγους.

Ο Γαλανόπουλος ταλαιπωρήθηκε πολύ

τους προηγούμενους μήνες, πλέον, όμως αυτή η "μαύρη" περίοδος ανήκει στο παρελθόν με τον μέσο της ΑΕΚ σε κάθε παιχνίδι να επιβεβαιώνει την αγωνιστική του πρόοδο.

Ο Μανόλο Χιμένεθ τον χρησιμοποίησε από την αρχή του αγώνα με τον ΠΑΟΚ δίνοντας ειδικό ρόλο... αναχαίτισης του Βιεϊρίνια και όχι μόνο, με τον διεθνή μέσο να ανταποκρίνεται και εκτελεί άριστα τη δουλειά του.

Σύμφωνα με τα όσα κατέγραψε η στατιστική υπηρεσία της Opta, ο Γαλανόπουλος είχε 41 επαφές στα 90 λεπτά που αγωνίστηκε, ένα σουτ εντός εστίας που έγινε γκολ, μέτρησε τέσσερα κερδισμένα τάκλιν, είχε 22 πετυχημένες πάσες, ενώ ανέκτησε και 8 φορές τη μπάλα.

Αριθμοί που είναι εντυπωσιακοί και συντροφεύουν την εικόνα που είχε ο Κώστας Γαλανόπουλος μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Δείτε το σχετικό infographic:

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Off Off gvasilio Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ ΕΛΛΑΔΑ Ο Κώστας Γαλανόπουλος ήταν ο MVP της ΑΕΚ στην ισοπαλία 2-2 με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και το Novasports.gr σας παρουσιάζει τους λόγους.
Article publish on Δευ, 01/25/2021 - 17:50 Article hide updated date On Article is longform Off