ΑΕΚ-Άρης: Το ματς του Νέτο (vid)

ΑΕΚ-Άρης: Το ματς του Νέτο (vid)ageorgiΚυρ, 02/07/2021 - 13:36

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Άρη για τη σεζόν 2010-11 ήταν ο Ντάρσι Νέτο, πιθανότατα στο ματς που θυμάται περισσότερο από την εν Ελλάδι καριέρα του. Ο Βραζιλιάνος μπακ πέτυχε και τα δύο γκολ στη νίκη του Άρη με 2-1, η οποία ήταν η τρίτη για τους Θεσσαλονικείς σε 52 αναμετρήσεις με την Ένωση στην Αθήνα.

Στο 25ο λεπτό ο Μίτσελ έκανε την κάθετη στην περιοχή εκεί όπου κινήθηκε ο Νέτο, ο οποίος νίκησε τον Αραμπατζή για το 0-1. Ο Άρης πάταγε καλύτερα στο γήπεδο αλλά η ΑΕΚ βρήκε γκολ ισοφάρισης με τον Μπλάνκο στο 51ο λεπτό.

Στο 75' όμως ήρθε μια νέα ωραία πάσα, αυτή τη φορά από τον Κόκε, σε ανέβασμα του Νέτο που πέρασε τον Ντιόπ και πλάσαρε ξανά τον Αραμπατζή για το 2-1 υπέρ του Άρη που ήταν και τελικό αποτέλεσμα. Ήταν μια σπουδαία βραδιά για τον Νέτο, ο οποίος αναμφίβολα έμεινε στην ιστορία των εν λόγω αναμετρήσεων.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Άρης ΑΕΚ ΕΛΛΑΔΑ ΑΕΚ-Άρης: Το ματς του Νέτο Submitted by ageorgi on Κυρ, 02/07/2021 - 09:16 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/AEK_ARIS_TO_MATS_TOY_NETO.mp4 ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Στις 5 Φεβρουαρίου 2011 ο Ντάρσι Νέτο χάρισε την τρίτη νίκη του Άρη στην Αθήνα επί της ΑΕΚ στον πάγκο της οποίας καθόταν τότε ο Μανόλο Χιμένεθ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Στις 5 Φεβρουαρίου 2011 ο Ντάρσι Νέτο χάρισε την τρίτη νίκη του Άρη στην Αθήνα επί της ΑΕΚ στον πάγκο της οποίας καθόταν τότε ο Μανόλο Χιμένεθ. Article publish on Κυρ, 02/07/2021 - 13:36 Article hide updated date On Article is longform Off