Volley League: «Τελικός» για την έκτη θέση

Ο Άθλος θα φιλοξενήσει τον Πήγασο Πολίχνης και η οποία που θα πάρει τη νίκη, θα τερματίσει στην έκτη θέση και θα πάρει το εισιτήριο για το Βαλκανικό Κύπελλο, το οποίο δίνει μια θέση στο Challenge Cup της νέας σεζόν. Ο Πήγασος έχει προβάδισμα και ο Άθλος θέλει νίκη με 3-0 σετ ή νίκη με 3-1 σετ και διαφορά +9 πόντων. Ο Πήγασος μετράει τρεις νίκες στις τέσσερις φετινές αναμετρήσεις των δυο ομάδων. Συνολικά στην προϊστορία των δυο ομάδων, η ομάδα της Πολίχνης έχει επτά νίκες σε οκτώ ματς.

Το πρόγραμμα:

Volley League – Θέσεις 5-7

Σάββατο 13 Απριλίου 2024

Γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς» Ορεστιάδα, 19.00 (Live Streaming ESAP T.V.): Α.Σ. Άθλος – Πήγασος Πολίχνης
Διαιτητές: Κουτσούλας, Ιωαννίδης, Παρατηρητής: Κωστόπουλος, Επόπτες: Πυλούδης, Βαλκανιώτης, Γραμματεία: Σαρδάνη.