Tότεναμ-Μπρέντφορντ 3-2: Ανατροπή νίκης και τετράδα με μπαλάρα! (highlights)

Η Τότεναμ νίκησε με 3-2 την Μπρέντφορντ για την 22η αγωνιστική στην Αγγλία και πλασαρίστηκε στην τετράδα με 43 βαθμούς παρέα με την Άστον Βίλα.

Το 0-1 για την εξαιρετική ανασταλτικά Μπρέντφορντ στο πρώτο ημίχρονο ο Νιλ Μοπέ στο 15΄ μετά από σουτ στην εστία του Τόνεϊ που απομάκρυνε ο τερματοφύλακας Βικάριο. Η Τότεναμ είχε καταπληκτικό ρυθμό στο ματς και τελικές με Μάντισον και Βέρνερ μέχρι το 25′.

Το 1-1 ο Ουντίγκι στο 48′, το 2-1 ο Τζόνσον στο 49′ και το 3-1 ο Ριτσάρλισον στο 56΄ για την εκρηκτική Τίτεναμ του δεύτερου μέρους με τρία γκολ

σε οκτώ λεπτά! Το τελικό 3-2 ο Τόνεϊ στο 67′ για την Μπρέντφορντ που έχασε μεγάλη ευκαιρία ισοφάρισης στο 93′ με τον Μπαπτίστ!

Τότεναμ: Βικάριο, Πόρο, Φαν Ντε Φεν, Ρομέρο, Ουντόγκι, Σκιπ, Μπετανκούρ, Μάντισον, Κουλουσέφσκι, Ριτσάρλισον, Βέρνερ
Μπρέντφορντ: Φλέκεν, Μι, Κόλινς, Πίνοκ, Ρόρσλεβ, Νόργκαρντ, Γιάνελτ, Γιένσεν, Λούις Πότερ, Τόνεϊ, Μοπέ