Tάντιτς: «Χαθήκαμε για 15 λεπτά»

Αυστηρός στην κριτική του ο Ντούσαν Τάντιτς μετά την ισοπαλία του Άγιαξ στην Τούμπα.

Ο Σέρβος άσος τόνισε ότι η ομάδα του πρέπει να ανεβάσει την απόδοσή της στη ρεβάνς για να πάρει την πρόκριση στα πλέι - οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

«Πρέπει να κάνουμε κριτική στους εαυτούς μας, δείξαμε πολλά καλά πράγματα, αλλά χαθήκαμε για 10-15 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο. Πρέπει να βελτιωθούμε και να είμαστε αυστηροί με τους εαυτούς μας, έτσι θα πάμε μπροστά. Ο ΠΑΟΚ είχε πάρα πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος και έπρεπε να
το σταματήσουμε αυτό. Μερικές φορές χάνεις τη μπάλα και ο αντίπαλος βγαίνει στην αντεπίθεση. Πρέπει να το σταματάμε αυτό και να είμαστε πιο ώριμοι, να αμυνόμαστε καλύτερα και να είμαστε πιο δυνατοί στις μονομαχίες. Έτσι θα πάρουμε την πρόκριση στο Τσάμπιονς Λιγκ», είπε ο Τάντιτς, που έμεινε ικανοποιημένος με την απόδοση της ομάδας του στο β' μέρος:

«Ήμασταν καλύτεροι στις τοποθετήσεις μας, παίξαμε πιο έξυπνα, με τον Μπλιντ να οργανώνει το παιχνίδι. Έτσι δεν αντιμετωπίσαμε προβλήματα, γιατί κάνει καλές πάσες, στην άμυνα βελτιωθήκαμε και δεν συναντήσαμε προβλήματα».