Serie A: “Βόμβα” της Μόντσα νίκησε τη Γιουβέντους, πέρασαν Λάτσιο και Φιορεντίνα

Μόντσα – Γιουβέντους 1-0

Μόνο ήττες και μία ισοπαλία μετρούσε η Μόντσα στα πρώτα έξι παιχνίδια στην Serie A. Το απόγευμα της Κυριακής πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα με αντίπαλο την Γιουβέντους. Ο αγώνας κρίθηκε από το γκολ του Γκρικάγιερ στο 74΄, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 40΄ λόγω της αποβολής με απ΄ ευθείας κόκκινη κάρτα στον Ντι Μαρία. Για τρίτη

αγωνιστική η Γιουβέντους παραμένει χωρίς νίκη

Κρεμονέζε – Λάτσιο 0-4

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Λάτσιο μετά από εκείνη επί της Βερόνα την προηγούμενη Κυριακή. Οι “λατσιάλι” από το πρώτο ημίχρονο “καθάρισαν” το παιχνίδι με την Κρεμονέζε, με δύο γρήγορα γκολ του Ιμόμπιλε (στο 7΄ και στο 21΄με πέναλτι) και ένα του Μιλίνκοβιτς -Σάβιτς στις καθυστερήσεις. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 79΄ από τον Πέδρο

Φιορεντίνα – Βερόνα 2-0

Ένα γκολ νωρίς στο πρώτο ημίχρονο (13΄) με τον Ικονέ και ένα λίγο πριν την λήξη του αγώνα (90΄ Γκονζάλες), διαμόρφωσαν το τελικό 2-0 στο “Αρτέμιο Φράνκι” της Φλωρενίας