Serie A΄: Περίπατος των “νερατζούρι” – στραβοπάτησαν Ρόμα και Μίλαν (hls)

Με εκπλήξεις “έκλεισε” η 32η αγωνιστική στο Καμπιονάτο. Ρόμα και Μίλαν άφησαν βαθμούς στους αγώνες με Μόντσα και Κρεμονέζε αντίστοιχα, ενώ αντίθετα η Λάτσιο συνέχισε νικηφόρα επικρατώντας 2-0 της Σασουόλο

Βερόνα – Ιντερ 0-6

Ασταμάτητη η Ίντερ, πέτυχε έξι γκολ στην έδρα της Βερόνα που παλεύει για την παραμονή της στην κατηγορία. Από δύο γκολ πέτυχαν

οι Τζέκο (37΄, 61΄) και Λαουτάρο Μαρτίνες (55΄, 92΄). Ο Γκάϊ με αυτογκόλ στο 31΄ ήταν αυτός που άνοιξε τον χορό των γκολ για την ομάδα του Μιλάνου και ο Τσαλχάνογλου στο 36΄ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0

Λάτσιο – Σασουόλο 2-0

Ένα γκολ στην αρχή του αγώνα (14΄) του Άντερσον και ένα στις καθυστερήσεις από τον Μπάσιτς, έκριναν την έκβαση της αναμέτρησης στο Ολίμπικο

Μόντσα – Ρόμα 1-1

Ο Ελ Σαραούι στο 24΄ έδωσε προβάδισμα στους “τζαλορόσι”, όμως η Μόντσα αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Καλντιρόλα στο 39΄ για να διαμορφωθεί το τελικό 1-1. Η Ρόμα εξακολουθεί να δίνει τη μάχη της για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο ενόψει της νέας περιόδου

Μιλαν – Κρεμονέζε 1-1

Ο Οκερέκε στο 77΄ “πάγωσε” το Μεάτσα. Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μίλαν με τον Τζ. Μεσίας πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης και οι “ροσονέρι” παρέμειναν σε ευρωπαΪκή τροχιά

Νωρίτερα η Γιουβέντους, μετά από τέσσερεις αγωνιστικές, επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε 2-1 της Λέτσε