PSV Αϊντχόφεν-Χέρακλες 2-0: Πρώτη, αήττητη και με ρεκόρ! (highlights)

Την 20η της νίκη στα πρώτα 22 ματς στην Eredivisie σημείωσε η PSV Αϊντχόφεν που επικράτησε 2-0 της Χέρακλες, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ που κατείχε από το 1980-81 η Άλκμααρ.

Στο 13ο λεπτό η Χέρακλες είδε τον Λιμπόμπ να αντικρίζει απευθείας κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Ντε Γιονγκ έξω από την περιοχή των γηπεδούχων, οι οποίοι στο 18′ από φάουλ του Φέρμαν και κεφαλιά του Ολλανδού επιθετικού άνοιξαν το σκορ.

Ακολούθησαν πολλές ευκαιρίες της PSV για δεύτερο γκολ, όμως το ημίχρονο τελείωσε στο 1-0 με το δεύτερο γκολ να έρχεται στο 56′ από τον Γάλλο αμυντικό, Μποσκαλί μετά από ωραία συνεργασία με τον Τίλμαν.

Πλέον, η Αϊντχόφεν έχει 62 βαθμούς και είναι αήττητη μετά από 22 ματς, ενώ η Χέρακλες έμεινε στους 22 πόντους.