Nτεν Χάαχ-Αϊντχόφεν 2-2: Έχασε δικό της παιχνίδι (hls)

Nτεν Χάαχ-Αϊντχόφεν 2-2: Έχασε δικό της παιχνίδι (hls)gdouskasΣάβ, 02/13/2021 - 19:43

Η Ντεν Χάαχ πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 1-0, αλλά ήταν "μαγική εικόνα". Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι προέρχονταν από ήττα-αποκλεισμό στα προημιτελικά του Κυπέλλου από τον Άγιαξ, είχαν 72% κατοχή μπάλας, 16 επιθετικές προσπάθειες, 11 κόρνερ αλλά απέναντί τους βρήκαν έναν εντυπωσιακό Μάρτιν Φράιζλ, αφού ο Αυστριακός γκολκίπερ είχε απαντήσεις σε όλες τις προσπάθειες των επιθετικών της Αϊντχόφεν.

Στο 21' η ομάδα του Σμιντ έχασε και πέναλτι,

καθώς ο Μαξ έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ στο 28' από μεγάλο κενό στην άμυνα, ο Αντεκάνιε με ωραία προσποίηση και τελείωμα, πέτυχε το πρώτο γκολ του στη δεύτερη συμμετοχή του με την Ντεν Χάαχ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και με την είσοδο βασικών παικτών, η Αϊντχόφεν κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή χάρη στον Μάλεν, ο οποίος ισοφάρισε στο 52' και έκανε το 1-2 στο 76', μάλιστα ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε στο 78' και στο 83' προσπάθειες που κατέληξαν στο οριζόντιο δοκάρι, όμως η προτελευταία ομάδα της Eredivisie δεν τα παράτησε και κατάφερε να πάρει τον πολύτιμο βαθμό στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά το λάθος του Τέζε και το ανάποδο ψαλίδι του Κράμερ.

Πλέον το σύνολο του Σμιντ έχει 47 βαθμούς ύστερα από 22 αγωνιστικές, με τον Άγιαξ να έχει 50 σε 20 αναμετρήσεις.

Ντεν Χάαχ (5-3-2): Φράιζλ, Αμόφα (82' Φίλιπ), Ντελ Φάμπρο, Πίνας, Φάν Εόυβαϊκ, Γκόμελτ (46' Ζάουβερλουν), Μοχτάρ (57' Μπεζάουεν), Χόουζενς, Κέμπερ (82' Καστίγιο), Κράμερ (αρχ.), Αντεκάνιε (69' Άρβάιλερ)

Προπονητής: Ρουντ Μπράουντ

Αϊντχόφεν (4-4-2): Εμβογκό, Τέζε, Μπάουμγκαρτλ (75' Ντάμφρις), Μποσκάλι, Μαξ, Τόμας (75' Μάουρο Ζούνιορ), Σανγκαρέ, Ροσάριο, Βερτέσεν (61' Ιχατάρεν), Ζάχαβι (85' Γκουτιέρες), Μάλεν

Προπονητής: Ρότζερ Σμιντ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Den Haag - Ποδόσφαιρο Eindhoven - Ποδόσφαιρο Off Off gdouskas Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ado Den Haag ΟΛΛΑΝΔΙΑ Ντεν Χάαχ-Αϊντχόφεν 2-2 (hls) THE EXPERTS Μοιραστείτε το Submitted by gdouskas on Σάβ, 02/13/2021 - 19:57 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_DEN_HAAG_PSV_130221.mp4 ΟΛΛΑΝΔΙΑ - Eredivisie - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΟΛΛΑΝΔΙΑ Δείτε πως η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League δεν κατάφερε να νικήσει στη Χάγη για την 22η αγωνιστική της Eredivisie. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ #eredevisie #psv Ado Den Haag Den Haag - Ποδόσφαιρο Eindhoven - Ποδόσφαιρο gdouskas On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στους "32" του Europa League δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τη Χάγη, πληρώνοντας την αφέλειά της. Article publish on Σάβ, 02/13/2021 - 19:43 Article hide updated date On Article is longform Off