Mε το δεξί η Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 2-1 την Λέστερ στο «Όλντ Τράφορντ», στο παιχνίδι που άνοιξε την νέα σεζόν στην Πρέμιερ Λιγκ.

Οι «κόκκινοι διάβολοι», έκαναν το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στο ματς, καθώς στο 2' κέρδισαν πέναλτι για χέρι του Αμάρτι σε σουτ του Αλέξις Σάντσες και ο Πολ Πογκμπά στο 3' άνοιξε το σκορ ευστοχώντας από την βούλα.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο, κατάφερε να διευρύνει το προβάδισμά της στο 83ο λεπτό, όταν ο Μάτα βρήκε τον Λουκ Σο, ο οποίος σκόραρε για το πρώτο επαγγελματικό
γκολ της καριέρας του!

Μάλιστα το τέρμα του αποδείχτηκε σωτήριο, καθώς στις καθυστερήσεις ο Τζέιμι Βάρντι μείωσε σε κεφαλιά για την Λέστερ και αποσόβησε τα χτυποκάρδια στο «Θέατρο των Ονείρων».

Μάντσεστερ Γ: Ντε Χέα - Νταρμιάν, Μπαϊγί, Λίντελοφ, Σο - Φρεντ (77' ΜακΤόμινεϊ), Πογκμπά (83' Φελαϊνί), Περέιρα - Μάτα, Σάντσες, Ράσφορντ (66' Λουκάκου).
Λέστερ: Σμάιχελ - Αμάρτι (63' Γκεζάλ), Μόργκαν, Μαγκουάιρ, Τσίλγουελ - Εντιντί, Σίλβα (80' Ιμπόρα) - Ρικάρντο, Μάντισον (63' Βάρντι), Γκρέι - Ιχεανάτσο.