La Liga: Τα στιγμιότυπα της 24ης αγωνιστικής (hls)

La Liga: Τα στιγμιότυπα της 24ης αγωνιστικής (hls)ckaouΔευ, 02/22/2021 - 00:07

Νέα τροπή στην μάχη του τίτλου! Η Ατλέτικο ηττήθηκε για πρώτη φορά εντός έδρας, η Ρεάλ πλησίασε, όμως η ακόμα ζαλισμένη Μπαρτσελόνα έμεινε σε εντός έδρας ισοπαλία.

Κυριακή
Μπιλμπάο - Βιγιαρεάλ 1-1
Μοιρασιά στο "Νουέβο Σαν Μαμές", με το "κίτρινο υποβρύχιο" να ανεβαίνει ξανά στην εξάδα, μόνο όμως στο +1 από την έβδομη Μπέτις.

Μπαρτσελόνα - Κάντιθ 1-1
Τι κι αν ο Μέσι έδιωξε το (πρώτο) άγχος με την εκτέλεση πέναλτι στο 32΄; η Μπαρτσελόνα φανερά

δεν είχε ακόμα συνέλθει από την μεσοβδόμαδη Παριζιάνικη ταπείνωση και η μικρούλα Κάντιθ της πήρε βαθμό στο 89΄!

Σοσιεδάδ - Αλαβές 4-0
Άλλη κλάση οι Βάσκοι. Χρειάστηκαν 40 λεπτά για να σκοράρουν, όταν όμως πήρε φόρα ο 22χρονος Ισάκ, δεν είχε σταματημό. Χατ-τρικ και εύκολη νίκη.

Ουέσκα - Γρανάδα 3-2
Κι όμως έχει ακόμα σφυγμό! Η ουραγός έμεινε στη μάχη της παραμονής με τρία γκολ σε 13 λεπτά!

Σάββατο 20/2
Έλτσε - Εϊμπάρ 1-0
Τρίποντο - "χρυσάφι" στο εξάποντο υποβιβασμού για τους γηπεδούχους. Σκόρερ ο Ντάνι Κάλβο στο 33΄.

Ατλέτικο Μαδρίτης - Λεβάντε 0-2
Σοκ για την Ατλέτικο στο "Γουάντα Μετροπολιτάνο"! Η ομάδα του Σιμεόνε έχασε για δεύτερη φορά φέτος, πρώτη από τις 12 Δεκέμβρη, με την Λεβάντε να γίνεται η πρώτη ομάδα που "αλώνει" το "Γουάντα Μετροπολιτάνο".

Βαλένθια - Θέλτα 2-0
Στο 93΄ το σκορ ήταν 0-0! Οι νυχτερίδης "δάγκωσαν" στο 94΄ και το 98΄ και πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Βαγιαδολίδ - Ρεάλ Μαδρίτης 0-1
Η βασίλισσα τα βρήκε σκούρα, έχει τραυματισμούς, αλλά από τη στιγμή που πήρε το τρίποντο, ουδείς ασχολείται περαιτέρω. Γκολ ο Κασεμίρο στο 65΄, η διαφορά από την κορυφή μειώθηκε στους τρεις βαθμούς. Η Ατλέτι έχει ένα παιχνίδι λιγότερο, αλλά οι μερένγες ξέρουν καλύτερα τι σημαίνει το άγχος της κορυφής.

Παρασκευή 19/2
Μπέτις - Χετάφε 1-0
Συνεχίζει να πιέζει για την 6άδα η Μπέτις, που χρειάστηκε εκτέλεση πέναλτι από τον Μπόρχα Ιγκλέσιας για να λυγίσει τη Χετάφε.

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΙΣΠΑΝΙΑ Νέα τροπή στην μάχη του τίτλου! Η Ατλέτικο ηττήθηκε για πρώτη φορά εντός έδρας, η Ρεάλ πλησίασε, όμως η ακόμα ζαλισμένη Μπαρτσελόνα έμεινε σε εντός έδρας ισοπαλία. Δείτε όλα τα γκολ.

Article publish on Δευ, 02/22/2021 - 00:07 Article hide updated date Off Article is longform Off