Group C: Λιθουανία – Βουλγαρία 3-1Νίκη γοήτρου στο φινάλε του ματς

Η Λιθουανία υποδέχτηκε στο Βίλνιους την Βουλγαρία στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη στην τελική ευθεία του αγώνα με σκορ 3-1.

Το παιχνίδι ήταν γενικά ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές τελικές μπροστά στις δυο εστίες με τις σημαντικές στιγμές να είναι μοιρασμένες και η διαφορά για τους γηπεδούχους να γίνεται στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Η ομάδα του Γιάσεν Πετρόφ είχε την κατοχή της μπάλας ελαφριά υπέρ με την Λιθουανία όμως βρίσκει την ουσία που είναι τα γκολ

και τελικά να παίρνει την νίκη.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Λασίτσκας στο 18ο λεπτό για να έρθει η απάντηση στο δεύτερο ημίχρονο από τον Ντεσπόντοφ (64΄) και ενώ η αναμέτρηση είχε μπει στην τελική της ευθεία οι γηπεδούχοι βρήκα δυο ακόμη τέρματα, αμφότερα από τον Τσέρνιτς μέσα σε δύο λεπτά (82΄, 84΄) και έγειραν την πλάστιγγα οριστικά υπέρ τους.