Europa League: Πρόκριση στα πέναλτι για την Λεβερκούζεν! (hls)

Μονακό – Λεβερκούζεν 2-3(5-3 πεν) ( 3-2 το πρώτο παιχνίδι)

Καταπληκτικό παιχνίδι ανάμεσα σε Μονακό και Λεβερκούζεν με τους Γερμανούς να παίρνουν την πρόκριση για τους «8» του UEFA Europa League, στην διαδικασία των πέναλτι!

Σε πραγματικά απίθανο πρώτο ημίχρονο η Λεβερκούζεν προηγήθηκε στο 13 με τον Βιρτς και έξι λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση της Μονακό, με τον Μπεν

Γιεντέρ για το 1-1.

Η ομάδα του Αλόνσο πήρε κεφάλι εκ νέου στο σκορ στο 21΄ με τον Παλάσιος για το 2-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αντλί ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 ανατρέποντας το σκορ του πρώτου αγώνα (3-2 για την Μονακό).

Όλα έδειχναν πως η Λεβερκούζεν θα πετύχαινε εκπληκτική ανατροπή, όμως ο Εμπολό στο 84 έκανε το 3-2!

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και στα πέναλτι εκεί που ο Ματαζό ήταν ο μοναδικός που δεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για λογαριασμό της Μονακό με την Λεβερκούζεν να κάνει το 5-3 και να παίρνει την πρόκριση!