Copa Del Ray: Πρόκριση για Μπέτις, Βιγιαρεάλ, Λεβάντε! (hls)

Copa Del Ray: Πρόκριση για Μπέτις, Βιγιαρεάλ, Λεβάντε! (hls)mkouzoulΤετ, 01/27/2021 - 01:36

Στη νοκ άουτ φάση των “16” του Κυπέλλου Ισπανίας, Μπέτις, Βιγιαρεάλ και Λεβάντε, πήραν την πρόκριση απέναντι σε Σοσιεδάδ, Χιρόνα και Βαγιαδολίδ αντίστοιχα.

Η Μπέτις πήρε τη νίκη με 3-1 στην παράταση, απέναντι στην πολύ καλή Σοσιεδάδ!

Οι Βάσκοι προηγήθηκαν στο 13' με τον Ογιαρθάμπαλ, όμως οι Σεβιγιάνοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Κανάλες στο 79ο λεπτό, ενώ στο ενδιάμεσο

οι δύο ομάδες είχαν από μία αποβολή (Ιγιαραμέντι στο 48' για τη Σοσιεδάδ και Σανάμπρια στο 76' για τη Μπέτις). Στο έξτρα 30λεπτο, ο Μπόρχα Ιγκλέσιας με δύο προσωπικά τέρματα στο 96' και στο 111' έκανε την ολική ανατροπή για τη Μπέτις, που προκρίθηκε πανηγυρικά στους «8».

Χορταστικό παιχνίδι με πολλά γκολ ανάμεσα σε Βαγιαδολίδ και Λεβάντε στη νίκη των φιλοξενούμενων με 4-2! Ο Τόνι άνοιξ το σκορ για τους γηπεδούχους, με τους Μπάρντι και Μάλσα ν΄ανατρέπουν το παιχνίδι στο 23 και 45. Ο Κόκε στο 59 έκανε το 3-1. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν στο 65' με τον Βάισμαν, όμως η Λεβάντε «κλείδωσε» τη νίκη και την πρόκριση με το πέναλτι του Μοράλες στο 80', που διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Η Βιγιαρεάλ δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά νίκησε με 1-0 την Χιρόνα  χάρη στο γκολ του Πίνο στο 19' και πήρε την πρόκριση για τους προημιτελικούς του Copa del Rey

Αλκογιάνο-Αθλέτικ Μπιλμπάο 28/1

ΙΣΠΑΝΙΑ - Copa del Rey - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Real Betis - Ποδόσφαιρο Villarreal - Ποδόσφαιρο Levante - Ποδόσφαιρο Real Sociedad - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Betis Sevilla ΙΣΠΑΝΙΑ Στη νοκ άουτ φάση των “16” του Κυπέλλου Ισπανίας, Μπέτις, Βιγιαρεάλ και Λεβάντε, πήραν την πρόκριση απέναντι σε Σοσιεδάδ, Χιρόνα και Βαγιαδολίδ αντίστοιχα.  Article publish on Τετ, 01/27/2021 - 01:36 Article hide updated date Off Article is longform Off