Conference League: Εκτός η Αϊντραχτ, πέρασαν Μόλντε και Στουρμ Γκράτς

Αϊντραχτ Φρ. – Ουνιόν Σεντ – Ζιλουάζ 1-2

Η μεγάλη έκπληξη της βραδιάς σημειώθηκε στη Φρανκφούρτη, εκεί όπου η Βέλγικη Ουνιόν έφερε τα πάνω – κάτω αφήνοντας εκτός συνέχειας την Άιντραχτ. Οι Γερμανοί έπαιζαν με το… αβαντάζ του 2-2 στον πρώτο αγώνα, όμως αιφνιδιάστηκαν από τους αντιπάλους τους που έψαξαν το γκολ στις αντεπιθέσεις. Σε μία από αυτές στο 47΄, προηγήθηκαν με σκόρερ τον Κάμερον Πουέρτας. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 82΄ ο Έκερτ Αγένσα διαμορφώνοντας το 0-2. Στο 87΄ ο Ντίνα Εμπίμπε μείωσε

σε 2-1, αλλά ήταν ήδη πολύ αργά για την Άιντραχτ…

Λέγκια Βαρσ. – Μόλντε 0-3

Η Μόλντε… διπλασίασε τις νίκες της κόντρα στη Λέγκια. Στο πρώτο παιχνίδι οι Νορβηγοί επικράτησαν 3-2 και στην Βαρσοβία έκαναν… περίπατο. Παίζοντας έξυπνα από την αρχή κατάφεραν πολύ νωρίς να προηγηθούν με τον Γκούλμπρατσεν (2΄), ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 67΄ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα γράφοντας το τελικό 0-3. Στο 20΄ ο Έσταντ έκανε το 0-2 σκορπώντας την απογοήτευση στους αντιπάλους τους που παραδόθηκαν σχεδόν… αμαχητί.

Σλόβαν Μπρατ. – Στουρμ Γκρατς 0-1

Μετά το 4-1 του Γκρατς υπέρ της Στούρμ, ο δεύτερος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων είχε περισσότερο τυπικό χαρκτήρα. Οι ποδοσφαιριστές της Σλόβαν δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο των δύο αγώνων να δείξουν ότι μπορούν να ανταπεξέλθουν στις δυσκολίες με συνέπεια να χάσουν δύσκολα και στην εντός έδρας αναμέτρηση της Μπρατισλάβα. Τελικό αποτέλεσμα 1-0 υπέρ της Στούρμ, με σκόρερ τον Μπίερεθ στο 52΄. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Μπλάκμαν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων